Zakup nieruchomości w okresie pandemii

W ostatnim czasie przeżywaliśmy zdarzenia, o których nikt wcześniej by nie pomyślał. Czasy pandemii nauczyły nas pokory, a zamknięci w swoich mieszkaniach wzdychaliśmy do odrobiny zieleni za oknem. Marzenia by mieć mały, biały domek gdzieś poza miastem lub choć mieszkanie z ogródkiem nie raz przyszły na myśl. Niejeden zamknięty w czterech ścianach zaczął się rozglądać za domem lub mieszkaniem z ogródkiem na poważniej.  Na skutek restrykcji związanych z pandemią bardzo atrakcyjna stała się wizja mieszkania z dala od zgiełku miasta i z możliwością odpoczynku we własnym ogrodzie.

W ostatnim czasie przeżywaliśmy zdarzenia, o których nikt wcześniej by nie pomyślał. Czasy pandemii nauczyły nas pokory, a zamknięci w swoich
mieszkaniach wzdychaliśmy do odrobiny zieleni za oknem. Marzenia by mieć mały, biały domek gdzieś poza miastem lub choć mieszkanie z ogródkiem nie raz przyszły na myśl. Niejeden zamknięty w czterech ścianach zaczął się rozglądać za domem lub mieszkaniem z ogródkiem na poważniej. 
Na skutek restrykcji związanych z pandemią bardzo atrakcyjna stała się wizja mieszkania z dala od zgiełku miasta i z możliwością odpoczynku we własnym ogrodzie.


W ofercie biura Kot Nieruchomości mamy okazję zaprezentować Państwu nie tylko domy jednorodzinne wolnostojące, domy w zabudowie bliźniaczej, ale również szeregowej. W ostatnim czasie nasza oferta wzbogaciła się również o mieszkania w budynku czterolokalowym na atrakcyjnym osiedlu Niwa w Głogowie Młp. Oferty te można odnaleźć korzystając z przeglądarki na naszej  stronie internetowej.


Jakie warto zadać pytania przed zakupem, na co warto zwrócić uwagę, szukając takiej nieruchomości?

Przed zakupem domu, mieszkania:
1.  powinieneś zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, jest to ważna rzecz, której z pewnością nie da się zmienić lub nadrobić.

2. lokalizacja, sąsiedztwo, warto dowiedzieć się, jakie jest przeznaczenie sąsiednich działek w planie zagospodarowania, dzięki czemu będziemy wiedzieć, czy w przyszłości w okolicy powstanie zabudowa jednorodzinna, wielorodzinna czy usługowa. 
3. należy dowiedzieć się, co otrzymujemy w cenie i jaki jest standard nieruchomości, bo tanie oferty często nie obejmują np. pieca c.o., ogrodzenia, a nawet wylewek.
Jeśli ktoś kupuje dom w standardzie `stan surowy zamknięty`, musi doliczyć koszty wykonania wszystkich instalacji, swój czas na to poświęcony, pilnowanie wykonawców. Oczywiście, przy zakupie u dewelopera jest 5 lat rękojmi, jeśli jest to firma z tradycjami, ma się pewność, że wszelkie ewentualne usterki zostaną naprawione. Należy uważać na firmy `jednej inwestycji`, bo po odbiorze takie firmy zamykają interes i nie będzie się do kogo z problemem zwrócić.
 

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak teraz będzie kształtował się rynek nieruchomości, w co inwestować, kupować czy jeszcze czekać na okazje cenowe?
Czy wynajem będzie nadal modny? Teraz kluczowe będą dwie kwestie – polityka banków przy udzielaniu kredytów (złagodzenie obostrzeń wprowadzonych podczas pandemii) oraz stabilizacja na rynku pracy. 
Określenie jak rynek nieruchomości zachowa się w dłużej perspektywie graniczy z wróżeniem z fusów.  Jedni przewidują korektę cen na przestrzeni 4 lat w wysokości około 10%. Z drugiej strony mam informację, że więksi deweloperzy mają wyprzedane w 70-80% projektów mieszkaniowych, które będą realizować w najbliższych dwóch latach, co pozwala im spokojnie prowadzić sprzedaż, bez korygowania cen. Intuicyjnie można odpowiedzieć, że rynek domów będzie sobie bardzo dobrze radził. Z pewnością nie stracą na wartości mieszkania o podwyższonym standardzie oraz nowe mieszkania z ogródkami. Korekty natomiast spodziewać należy się w centrach miast, gdzie gro mieszkań było kupowanych w celach inwestycyjnych pod wynajem krótkoterminowy, tam ceny za mkw. wywindowane są do niebotycznych kwot. 
Konieczność przebywania w mieszkaniach podczas home office sprawiła, że coraz więcej osób zastanawia się nad zakupem domu.

Ponadto wysokie ceny mieszkań powodują, że klienci coraz częściej porównują zakup dużego mieszkania i domu, bo z reguły biorą pod uwagę mieszkanie zlokalizowane dalej od centrum, które jest bardziej przystępne cenowo. Wówczas dom, który będzie nieco dalej, wydaje się być lepszą inwestycją. Dla tych osób mamy domy umiejscowione w miejscowości Jasionka, Stobierna, Wólka Podleśna, Tajęcina czy Głogów Młp.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą biura, to dla Was wyszukujemy codziennie nowe mieszkania, domy, 
działki i lokale.