Perełki Podkarpacia - kolejka gondolowa Solina

Osoby odwiedzające w tym roku Solinę oraz Bieszczady będą mogły skorzystać z nowej i wyjątkowej atrakcji. Ponieważ już od lipca działa kolej widokowa PKL i jest wyjątkowym sposobem na podziwianie przyrody i panoramy Bieszczadów.

Wakacje to wyjątkowy czas, który wielu może przeznaczyć na relaks w gronie rodzinnym. To również doskonały czas aby odpocząć od natłoku spraw codziennych oraz zwiedzić najbliższe ciekawe miejsca w okolicy. Z racji tego, iż Rzeszów to stolica Podkarpacia chciałabym przybliżyć znakomicie relaksujące i zapierające dech w piersiach krajobrazy Bieszczadów.
Osoby odwiedzające w tym roku Solinę oraz Bieszczady będą mogły skorzystać z nowej i wyjątkowej atrakcji. Ponieważ już od lipca działa kolej widokowa PKL i jest wyjątkowym sposobem na podziwianie przyrody
i panoramy Bieszczadów.Przejażdżka koleją gondolową PKL przebiegającą nad solińską zaporą pozwala odkryć piękno natury z zupełnie innej perspektywy – wagonika, który w niektórych momentach przemieszcza się ponad 100 metrów nad ziemią, ale także z wieży widokowej, która ma 50 metrów wysokości. Zarówno sama kolejka jak i pięknie zorganizowane otoczenie cudownie relaksuje i zapewnia niezapomniane wrażenia na lata.

Trasa kolejki ma ponad półtora kilometra i przebiega nad zaporą w Solinie. Do dyspozycji turystów jest 25 wagoników. Wagonikiem kolei PKL ze stacji początkowej Plasza dotrzemy wprost na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu widokowego, można zobaczyć pokonaną trasę koleją linową, monumentalną zaporę, bajeczne Jezioro Solińskie, Zalew
w Myczkowcach, a także okoliczne miejscowości Gminy Solina.


Osadzona tu najwyższa podpora kolei linowej w Polsce oraz jedna z wyższych w Europie licząca 75 metrów imponuje rozmachem inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia powstała także wieża widokowa na Górze Jawor wraz z kawiarnią z przeszklonym tarasem widokowym. Dodatkowo na turystów czeka  park tematyczny zlokalizowany na powierzchni 4,7 hektara na zboczu Góry Jawor, w którym będzie można poznać historię regionu oraz bieszczadzkie legendy. Dla smakoszy dań kuchni lokalnej wybudowano Karczmę Jawor, której wnętrze nawiązuje do bieszczadzkiej, regionalnej architektury.

Zapraszamy na krótką relację z przejazdu kolejką
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️


Po udanym wakacyjnym wyjeździe zachęcam do zapoznania się z naszymi, lokalnymi ofertami nieruchomości zamieszczonymi na naszej stronie:
www.kotnieruchomości.pl.


Jesteśmy do Państwa dyspozycji
Team Kot Nieruchomości