Jakie pokrycia dachów są obecnie modne?

W branży budowlanej zmieniają się style podobnie jak w modzie. Wybierając materiały skupiamy się zarówno na ich właściwościach technicznych jak i wyglądzie.

Już od kilku lat wykształcił się trend na zakup blachodachówek i wydaje się, że szybko się nie skończy. Spowodowane jest to tym, że blachodachówka w odpowiedni sposób podkreśla wygląd dachu i charakter całego budynku. Producenci aktualnie oferują całą gamę pokryć, które przyciągają uwagę swoim nowoczesnym wyglądem i ciekawym wzornictwem. Klienci poszukują nowoczesnego stylu i dlatego producenci wychodzą im naprzeciw.

W ofercie dostępne są rozmaite kształty i wzory blachodachówek, które w znacznym stopniu upodabniają się do klasycznej i dobrze znanej dachówki ceramicznej, a nawet podobne do  gontów drewnianych. Różnorodność form daje możliwość kształtowania połaci dachowej w ciekawe sposoby. Dlatego też blachodachówka daje dużo możliwości. Jeśli zależy nam na wyróżnieniu się, aby nasza nieruchomość zyskała oryginalny wygląd to będzie to idealne rozwiązanie dla nas.

Dzięki uniwersalności blachodachówki możemy zastosować ją na każdym rodzaju stromej konstrukcji dachu. Jej  waga pozwala na umieszczenie jej zarówno na nowych konstrukcjach jak i przy remoncie starych pokryć dachowych. Wśród jej walorów możemy wyróżnić jej niską cenę w stosunku do wysokiej jakości. Cechuje się także łatwością konserwacji i czyszczenia.

Obecny trend architektoniczny zmierza ku minimalizmowi o prostych formach geometrycznych. Często wybieramy proste i płaskie blachodachówki, które możemy dowolnie stosować w każdym budynku. Dużym zainteresowaniem cieszą się blachy płaskie lub panele na zatrzask, dzięki którym wygląd staje się jednolity i surowy.

Ostatnio coraz bardziej modne są pokrycia dachowe w kolorach szarości, za ich wyborem przemawia uniwersalność. Wybierane są kolory chłodnego grafitu lub jasnej szarości, które nadają pokryciu industrialny charakter. Wszelkie odcienie szarości doskonale komponują się z innymi kolorami. Bardzo dobrze wyglądają w połączeniu z białą, jasnoszarą lub błękitną elewacją. Wybierając pokrycie dachu nie kierujemy się tylko modą. Musimy skupić się na stylu naszego domu, a także na jego otoczeniu i zwrócić uwagę w jakiej rzeźbie terenu się znajduje. Należy dobrze zastanowić się nad wyborem dachu, czy będzie pasował do koloru elewacji i stolarki okiennej. Przesądzi to o wyglądzie i charakterze naszego domu.