Home staging wizja przyszłości czy fanaberia?

Jasne, pięknie zaaranżowane wnętrze, ciekawe dodatki, nakryty stół – coraz częściej możemy zobaczyć właśnie takie zdjęcia ilustrujące mieszkanie lub dom na sprzedaż. Z jednej strony robi to na nas świetne wrażenie – nasz wewnętrzny esteta jest zachwycony i już planuje gdzie postawi swoje rzeczy, a gdzie będzie przyjmował gości. Z drugiej jednak – zaczynamy się zastanawiać czy ten pozorny porządek nie ma na celu ukrycia wad nieruchomości.

Piękny dywan może przecież przykrywać zniszczoną podłogę, obraz – pęknięty tynk na ścianie, a zastawa na stole ma odwracać uwagę od starych mebli w kuchni. Czy to właśnie dlatego tak niechętnie podchodzimy do usługi home stagingu?

Zacznijmy jednak od początku i odpowiedzmy na pytanie – czym jest home staging? Jest to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży pod względem marketingowym.

Mieszkanie czy dom tak samo jak inne produkty należy odpowiednio wyeksponować. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że nie sprzedajemy nieruchomości, tylko wizję przyszłości w niej.

A słoneczne, elegancko wystylizowane wnętrze powinno przecież wróżyć piękne życie. I nie chodzi wcale o gruntowny remont czy wymianę mebli – czasem wystarczą detale by skutecznie odmienić wnętrze. Z badań przeprowadzonych przez Barbarę Schwarz, pionierkę home stagingu, wynika, że czas sprzedaży mieszkania po przeprowadzeniu home stagingu skraca się średnio o 40%. Czy warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalistów?Odpowiedź brzmi: warto! Doświadczony pośrednik przy wsparciu home stagera wydobędzie z naszej nieruchomości to co najlepsze. Jako osoba z zewnątrz obiektywnie oceni, co można poprawić lub wyeksponować. Decydując się na taką usługę wystarczy udostępnić pośrednikowi nieruchomość, ewentualnie schować prywatne rzeczy z widoku. Istotne jest, by przestrzeń była jak najbardziej neutralna – tak, by potencjalny nabywca mógł się tam poczuć jak u siebie. Zespół profesjonalistów przygotuje odpowiednią aranżację dopasowaną do docelowego klienta. Zaskoczy Cię, jak szybko i z jakim zyskiem sprzedamy Twoją nieruchomość!


Dla zobrazowania swoich słów poniżej przedstawiam kilka zdjęć zrobionych przez naszego fotografa i zapraszamy do skorzystania z usługi home staging oraz sesji fotograficznej. Zadzwoń i umów się na niezobowiązujące spotkanie w celu omówienia warunków usługi.
Zapraszamy ul. Solińska 3/3 w Rzeszowie, tel. 603 518 330.