4 kroki do skutecznej sprzedaży mieszkania

Home staging polega na odpowiednim przygotowaniu mieszkania w celu szybszej sprzedaży i z większym zyskiem, nie przeznaczając na to dużych nakładów.

1. Porządek w mieszkaniu – cel nadrzędny

Bardzo ważne jest, żeby pomieszczenia były dokładnie wysprzątane i czyste.  Wszystkie zbędne rzeczy muszą być schowane do szafek, natomiast elementy ozdobne odpowiednio wyeksponowane.

2. Odpowiednie przygotowanie okien i podłóg

Okna stanowią bardzo ważny element mieszkania, od nich zależy czy mieszkanie jest jasne i słoneczne czy przyciemnione i ponure. Odpowiednie ich wyeksponowanie może w dużym stopniu zmienić obraz całego pomieszczenia. Należy też zwrócić uwagę na widok za oknem, jeśli jest wart pokazanie, nie zasłaniaj go zasłonami.

Czystość pomieszczeń jest bardzo ważna, testowana jest w pierwszej kolejności przez potencjalnych kupujących dlatego należy zadbać aby pierwsze wrażenie zachęcało do chęci zobaczenia więcej.
Ważną rzeczą jest również wygląd podłogi, czy jest to stary, wytarty parkiet, czy eleganckie nowe panele. Zastanówmy się nad istnieniem dywanów i wykładzin w pomieszczeniach. Należy spojrzeć na meble, w jaki sposób zostały ustawione, czy w pomieszczeniu panuje chaos czy wręcz odwrotnie - wszystko do siebie idealnie pasuje zarówno kolorem jak i stylem.

3. Odpersonalizuj wnętrza

Każdy domownik wprowadza do mieszkania swój charakter i styl. Umieszcza swoje pamiątki, zdjęcia, dekoruje go w taki sposób, żeby tylko on dobrze czuł się w takim wnętrzu. Sprawia to, że pomieszczenia nabierają konkretnego, indywidualnego wyrazu. Należy zastanowić się, które elementy warto pozostawić, a które usunąć.

4. Zadbaj o pierwsze wrażenie

Przy sprzedaży domu ważne jest aby zadbać o wejście i jego otoczenie. Na zewnątrz powinien być umieszczony numer domu, a teren przed domem musi być uprzątnięty i czysty. Patrząc na otoczenie klient może wyobrazić sobie co czeka go w środku. Zadbaj o zieleń, odmaluj zniszczoną bramę i furtkę, wyczyść chodnik i odśwież elewację, jeśli tego wymaga. Jeśli sprzedajesz mieszkanie w bloku, posprzątaj klatkę, wymień zużyta wycieraczkę i wyczyść dzwonek do drzwi.

Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi Home Stagingu, pomożemy tak zaaranżować Twoją nieruchomość i w odpowiedni sposób wyeksponować jej walory, aby zyskała na atrakcyjności. Dzięki naszej pomocy zyskasz więcej potencjalnych kupujących, skrócisz czas sprzedaży i osiągniesz większe zyski. Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy, zapraszamy do kontaktu.